Щорічний профілактичний огляд у лікаря-гінеколога – це те, що потрібно робити кожній жінці після 18 років. Це дуже важливо для збереження здоров’я. Щоб лікар зміг об’єктивно та швидко провести консультацію, пацієнтці слід ретельно підготуватись, що також зменшить хвилювання.

Коли потрібен огляд?

Щорічний огляд у гінеколога – необхідна складова хорошого здоров’я жінки. Адже багато захворювань може протікати безсимптомно, тому рання діагностика дуже важлива. Найкраще записатись на прийом в перші дні після завершення менструації або на 20-28 день циклу. Якщо виникли порушення менструального циклу, біль, виділення та кровотечі не пов’язані з менструацією – огляд потрібен негайно.

Яку інформацію слід надати лікарю?

Збір анамнезу – дуже важливий етап. Перше питання яке задає лікар – тривалість менструального циклу та дата останніх місячних. Тому таку інформацію слід занотовувати.Також лікар може поставити наступні запитання:

Важливо не хвилюватись і чесно відповідати на всі запитання. Якщо ви вже раніше лікувались, то бажано принести результати попередніх УЗД та виписані рецепти. Після огляду на гінекологічному кріслі, при необхідності, лікар дає направлення на інші аналізи, наприклад трансвагінальне УЗД. Якщо у вас є запитання, бажано також заздалегідь їх підготувати.

Гігієнічна підготовка

Лікар-гінеколог – спеціаліст у своїй справі, його не потрібно боятись чи соромитись. Ось відповіді на запитання, які жінки часто соромляться задавати:

  1. Видалення волосся з інтимних місць. Це особиста справа кожної жінки, тому робити це не обов’язково. Крім того, тип волосяного покриву може допомогти лікарю у постановці діагнозу.
  2. Душ. Перед візитом до лікаря достатньо прийняти звичайний душ. В жодному разі не можна робити спринцювання, підмиватись антисептичними розчинами та використовувати інші хімічні засоби. Це може вплинути на результати аналізів.
  3. Бажано також не користуватись милом, гелем для душу та гелем для інтимної гігієни.
  4. Краще уникати статевого контакту за добу перед прийомом.
  5. На прийомі у лікаря слід розповісти про всі препарати, які ви приймаєте на цей момент.
  6. Перед оглядом потрібно сходити в туалет, щоб сечовий міхур був порожній.

Нехай огляд у гінеколога буде лише у цілях профілактики!