Основною причиною смерті у світі, з року в рік, є серцево-судинні захвордювання! На жаль, далеко не завжди можна заздалегідь дізнатися про наявність проблем зі здоров’ям – серцеві збої часто маскуються під слабкість або нудоту. Тому, Кверкус підготував перелік симптомів, які допоможуть вам виявити проблему та за потреби звернутись до лікаря!

Відчуття дискомфорту в грудях

Одна із найбільш поширених ознак небезпеки для серця і є біль у грудях. Якщо у вас заблокована артерія або наближається серцевий напад, ви можете відчути біль або тиск у грудях. Але є і хороші новини: часто біль у грудях не пов’язаний із серцем.

Перевірити чи це признаки інфаркту можна легко.

Якщо неприємні відчуття в грудях тривають менш ніж 10 хвилин і не повторюються через деякий час – це не серцевий напад. У разі інфаркту біль повільно наростає або ненадовго відступає, щоб незабаром повернутися. Крім того, зауважте, що у вас можуть бути проблеми з серцем – навіть інфаркт – без цього симптому.

Біль, що віддає в лівій руці

Нерви, які прямують із серця, з’єднуються із нервами лівої руки та дають сигнал в одну і туж саму область мозку. В результаті чого, мозок не може дати чіткої відповіді, а що ж саме вас болить та транслює біль, через ліву руку. У  такому випадку, якщо звісно ця рука, не мала надмірної активності (заняття спортом чи пошкодження), вам варто звернутись до лікаря.

Запаморочення або втрата свідомості

Багато що може змусити вас втратити рівновагу або на мить відчути слабкість. Можливо, вам не вистачало їжі чи води, або ви занадто швидко встали. Але при захворюваннях серця це може бути сигналом про патологію судин серцевої недостатності.

кардіологія

Знепритомлення або потемніння в очах відбуваються з різних причин, але загальною причиною зазвичай є раптове зниження кров’яного тиску, яке, своєю чергою, призводить до скорочення кровотоку і доставляння кисню в головний мозок. Також непритомність може бути наслідком занадто швидкого або повільного серцебиття, порушень функції серцевого м’яза або клапанів серця.

Біль у горлі, зубах або нижній щелепі

Переважно, біль у горлі чи у щелепі, ймовірно, може бути викликаний хворобою м’язів, простою застудою або проблемами із синусом. Але, це також може бути й симптомом проблем із серцем.

Це ще один із прикладів того, що наш мозок, може не завжди правильно, індетифікувати, а що ж саме у нас болить. Чи це серце, чи це зуби? Але, на щастя, біль у щелепі або ж зубний біль, мають більш безпечне походження. Це може бути як і карієс, так і те, що ви десь потягнули щелепу, або вас банально протягнуло. Але, якщо причин для болю, начебто немає, а зуби регулярно ниють, моя вам порада – перевіртесь у кардіолога!

 Запалення та кровоточивість ясен теж можуть бути пов’язані із захворюванням серця: у такому випадку погіршується кровопостачання, і дрібні артерії починають страждати в першу чергу.

Висновки

Це була перша частина симтомів, які можу проявлятись при серцево-судиних захворюваннях. Але, далеко не остання. Далі буде…